Найпрогресивніші ліфти сучасності

610 0 № 1

     Сучасну людину, навіть у дитячому віці точно не здивуєш таким витвором інженерного мистецтва, як ліфт, настільки він увійшов в нашу буденність. Думається, що знання пересічного громадянина про ліфт обмежуються, в більшості випадкі інформацією про вартість послуг користування ліфтом і номером ававрійної служби. Тут, ми принагідно побажаємо Вам ніколи не застрягати у ліфті або, на крайній випадок; зробити це у приємній компанії

    Пожартували, а тепер -  про серйозне.
Пропонуємо Вам здійснити екскурс у минуле. Силою уяви, ми з Вами перенесемось на відкриття Емпайр Стейт-Білдінг, яке відбулось у травні 1931 року. Емпайр-Стейт-Білдінг це величезний 85-поверховий офісний центр у самому серці Нью-Йорка.
Саме в травні 1931 року відбудеться відкриття Емпайр-Стейт-Білдінг. Офісний центр розрахований на 25 тисяч співробітників та понад 60 тисяч відвідувачів щодня. 

Щоб перевозити таку кількість людей щодня (а в години пік — це не менше 15 тисяч людей одночасно), потрібно було виважене інженерно-архітектурне рішення. Зрештою компетентні фахівці прийшли до висновку про можливість забезпечення транспортування людей за допомогою 58 ліфтів. Ці вищевказані ліфти забезпечувались АВТОМАТИЧНИМ пуском, зупинкою, вирівнюванням на поверсі, присторями для відкриття/закриття дверей. На виготовлення, втсановлення та налаштування ліфтової системи було витрачено понад 4 млн. доларів. Одночасно над монтажем ліфтової системи працювало 300 робітників.

  Виготовлення, монтаж, налаштування здійснювала компанія Otis Elevator Company. Загалом, ця компанія займалась розробкою ліфтів сигнального контролю.

   Довідково про появу такого типу ліфтів. З початку свого комерційного випуску для потреб громадян, ліфти розроблені для повільного руху без оператора ліфтової системи будівлі. Поява ж багатоповерхівок зумовила потребу саме у швидкісних ліфтах, це і зумовило необхідніть розробки автоматичного керування. Так з'явився новий, прогресивний, відповідний умовам часу, напрямок розробки ліфтів.
 Ліфти, що встановлені ще у XX століті у Емпайр-Стейт-Білдінг - найсучасніші і найбезпечніші системи вертикального транспорту по всьому світу.
  Що ж робило ці ліфти настільки безпечними?
  Спочатку маленька ремарка, шанси на аварію автоматичного ліфта менші в 4-5 разів, ніж шанси на аварію будь-якого автомобіля.
  Уявіть собі, навіть якщо розірветься дріт, це жодним чином не вплине на безпеку пасажирів ліфта, оскільки кожен з ліфтів утримується від 6 до 8 дротів, а навіть одного дроту цілком достатньо, щоб витримати навантаження кабіни з пасажирами.
  Кожен з ліфтів обладнаний телефоном, що має зв’язок з інженером.
  На разі швидкість автоматичних ліфтів у Емпайр-Стейт-Білдінг становить 213 м/хв. і обмежена вона лише чинним законодавством Нью-Йорка. Насправді, такі ліфти можуть розвивати швидкість 244 м/хв.
  Аж захоплює подих, коли навіть просто читаєш про таку швидкість! Треба віддати належне, справді геніям інженерної думки!
  В Україні не менше талановитих та цілеспрямованих фахівців, тому маємо надію на швидкий та про- гресивний розвиток ліфтової індустрії й на Батьківщині.

Найпрогресивніші ліфти сучасності
4.1/5
24
Коментарі (0)

Схожі статті