Ліфт - акваріум AquaDom

580 0

     Чим може здивувати сучасну людину звичайний ліфт, про призначення якого чудово знають навіть діти? Щодня мільйони людей користуються ліфтом у своїх домівках та офісах, навіть не здогадуючись про те, що деякі ліфти мають статус унікальних пам’яток.

  У столиці Німеччини Берліні можна побачити найвищий у світі циліндричний акваріум з морською водою АкваДім (AquaDom), розташований у CityQuartier в комплексі DomAquaree в берлінському районі Мітте на вулиці Карл ­Лібкнехт­штрасе в елітному готелі «Radisson Blu».

В акваріумі функціонує унікальний ліфт, подібного якому у світі відшукати точно не вдасться. Головною особливістю ліфта є його незвичайна конструкція, він був встановлений всередині великого циліндричного акваріума, в якому мешкають тисячі яскравих морських мешканців серед екзотичної морської флори. Зовнішня сторона акваріума була сотворена на місці з чотирьох кусків акріла; зовнішня частина акваріума – для ліфта – була доставлена єдиним куском.             

    Величезний акваріум циліндричної форми виконано з акрилового скла, його діаметр становить 11 м, обсяг– 1 000 000 літрів. Він спирається на дев’яти­ метровий бетоний фундамент. В цілому висота конструкції становить 25 м, вага – 2000 тон. Такі внушаючі параметри дозволили акваріуму AquaDom стати справжнім світовим рекордсменом, він є найбільшим на світі циліндром, виконаним з акрилового скла.

  АкваДім (AquaDom) був відкритий для користувачів після багаторічного будівництва в грудні 2003 року. Проєктування і будівництво акваріума взяла на себе американська компанія «International Concept Management, Inc». Генеральними підрядниками спільно виступили фірми «ICM» та «Muller-Altvatter». «E. Sander» постачала технічне обладнання, американська компанія «Reynolds Polymer» — акрилове скло. За приблизними оцінками, на будівництво ліфта було витрачено 12, 8 мільйонів євро. Розташований в елітному готелі Берліна «Radisson Blu» ліфт сконструйований двох­ поверховим, з самого початку будівництво ліфта здійснювалось як споруда, яка буде виконувати не тільки практичну функцію, але й мати більш декоративне значення.

Під час підйому та спуску ліфт AquaDom в буквальному сенсі рухається всередині величезного акваріума, тому у людей які знаходяться в середині є можливість зазирнути в внутрішню частину акваріума, де мешкає приблизно 1500 риб 97 видів. Годування риб та очищення акваріума щоденно виконують 3–4 штатних аквалангіста. Мешканці акваріума щодня з’їдають до 8 кг корму. AquaDom поставили в центрі внутрішнього двору 5­-зіркового готелю «Radisson Blu». Постояльці готельних номерів, чиї вікна виходять у внутрішній двір, мають можливість спостерігати акваріумних рибок і захоплюватись вишуканим декором. Перевага «АкваДому» — акваріум доступний для відвідування в будь-яку погоду і в будь-яку пору року. Ідеальний варіант для тих хто подорожує з сім’єю.


Ліфт - акваріум AquaDom
4.2/5
19
Коментарі (0)

Схожі статті