Інтерв'ю з директором «Хас Ліфт Україна», Олексієм Владиславовичем Нижник

648 0

Р. – Доброго дня, Олексій. Почнемо, мабуть, з традиційного питання. Як почався Ваш трудовий шлях і як Ви розвивалися у своїй професії?

А.В. - У свою сферу я прийшов в 16 років - пробував працювати монтажником. Потім поїхав вчитися за кордон і через рік повернувся до Вінниці. З 19 років почав працювати диспетчером на фірмі «Ремcтроймонтаж-ВПС» і одночасно навчався професії монтажника.
У 21 рік пішов працювати монтажником ліфтів і ескалаторів, таким чином пропрацював близько 7 років. Далі просувався по кар'єрній драбині: став бригадиром монтажної ланки, майстром-бригадиром, виконробом. Почав підприємницьку діяльність в 2014 році, бувши залученим в 3-х напрямках: став директором підприємства «Хас Ліфт Україна», був головним інженером і начальником дільниці по монтажу в «Рембудмонтаж - ВВС», а так само відкрив підприємство в Хмельницькому, виконуючи там обов'язки співзасновника і головного інженера.

Р. - А чому саме ліфтова сфера? Ви ніколи не замислювалися про зміну сфери діяльності?

А.В. - Я вибрав ліфтову сферу, бо це справа мого батька, яке стало і справою мого життя. Знаєте, поки був молодий, був невпевнений. А після 25 років остаточно переконався в правильності свого вибору. Я думаю, ніякі катаклізми не зможуть мене змусити кинути цей шлях, тому що моя професія - вона у мене в крові.

Р. - Розкажіть, будь ласка, про свою сім'ю.


А.В. Я щасливий сім'янин, тому що в моїй родині панує взаєморозуміння і любов. Я одружений на прекрасній жінці, яка мене у всьому підтримує, у нас двоє дочок-красунь. Я щасливий, що ми виховуємо таких дітей - слухняних, добрих. Дуже приємно батьківського лона, що дівчатка завжди прагнуть до кращого. Єдине, дуже сумно, що моїх батьків рано не стало, я дуже сумую за ним.

Р. - Можна сказати, що сім'я і бізнес - це для вас взаємопов'язані поняття.

А.В.- Думаю, так. Моя сестра — компаньйон по бізнесу - відповідає за грамотне управління фінансовими потоками компанії та є головним бухгалтером усіх наших компаній. Моя мама повністю вела перший ФОП і була головним бухгалтером на «Рембудмонтаж - ВВС» до кінця свого життя, вона всі свої знання і душу вклала в сімейну справу. Сестра, саме у нашої мами, навчилася всім нюансам бухгалтерської майстерності і в результаті зараз на високому рівні справляється зі своїми обов'язками.

Р. - Хто був Вашим наставником в житті?

А.В. - Звичайно ж мій батько. Мій тато, він мене направляв, стежив, що б я не робив помилок у своєму житті. Підказував економічні, політичні моменти. Водночас в своїй спеціальності я розбирався сам, плюс напарник і майстри підказували, ділилися досвідом. І звичайно ж, саме у свого батька я навчився вести бізнес. Мама мене завжди підтримувала. І переживала за мене все життя, як і кожна мама.
Ще не можу не відзначити Олександра Борисовича — це мій приятель і друг нашої сім'ї. Свого часу батьки разом з Олександром Борисовичем створили «Рембудмонтаж-ВВС». Зараз, коли мені потрібна підтримка, я звертаюся до Олександра Борисовичу, це дуже надійний і цінний для мене людина.

Р. - Як прийшло рішення відкрити власну фірму і як стався вихід на міжнародні ринки?

А.В. - Смерть батька підштовхнула мене до того, що потрібно брати відповідальність за всю свою сім'ю на себе. У 2014 році у нас була ділова поїздка на завод в Болгарію, там ми познайомилися з представниками турецької компанії. Уже через два тижні я був на турецькому заводі і підписував контракт. Саме на підставі укладеного контракту з турецьким виробником ліфтів було створено підприємство «Хас Ліфт Україна». Ми створили «Хас Ліфт Україна» для розширення продажу ліфтів по всій Україні. Ми співпрацюємо по сьогоднішній день, пройшли вже великий спільний шлях. На Україну з цієї компанії було завезено близько 400-500 ліфтів і це дуже хороший показник.
Спочатку ми охоплювали тільки Вінницьку область, а також робили трохи постачання і в інші області України. Зараз ми розширили своє виробництво по всій Україні. Багато продажів в Хмельницькій області, Одеської, Миколаївської, Харківської, Житомирської. У Луцьку та у Львові теж має попит на нашу продукцію.

Р. - За якими критеріями Ви обираєте, з ким співпрацювати на міжнародній арені?

А.В. - Перш за все потрібно відзначити, що навіть для того, щоб визначити для себе ці критерії ми пройшли дуже великий шлях. З початку ведення бізнесу ми вчилися цієї майстерності — знаходити кращих партнерів, постачальників. Наш смак до якісних і функціональних ліфтів формувався на виставках. Ми своїм колективом відвідуємо круті міжнародні виставки — яскраві і масштабні. Ми вже 10 років їздимо по виставках, відвідуємо найбільші світові холи — в Італії, Німеччині, Туреччині, Китаї. На виставках ми знайомимося з представниками кращих світових компаній. Саме в Китаї ми познайомилися з найдостойнішим заводом, згідно з нашими висновками. Цей завод виділявся тим, що виробляв 80% деталей від комплектації ліфта. До такого співвідношення не дотягує жоден завод! І це перший показник, за яким ми вибираємо партнерів. Другий показник — це обороти компанії. Наші партнери - китайський бренд ліфтів «XIZI» мають оборот 6 млрд. Доларів на рік. Третій показник - це бренди, які співпрацюють з нашим партнером. Компанія «XIZI» поставляє комплектуючі для таких брендів зі світовим ім'ям як «Отіс», «Шиндлер», «KONE». З заводом «XIZI» ми будували ділові відносини протягом року, через рік ми підписали першу угоду. На підставі цієї угоди ми відкрили Вінницьку ліфтову компанію і плануємо завоювати лідерські позиції на внутрішньому ринку України. У нашій міжнародній діяльності активну і дієву участь веде мій брат Ігор Нижник. В його обов'язки входить проведення переговорів з іноземними постачальниками, укладання контрактів. Також він відповідає за доставлення ліфтів в Україні. Ігор - відмінний фахівець і його робота дійсно плідна для нашого бізнесу.

Р. - Як позначається Ваша співпраця зі світовими брендами конкретно на Вінниці?

А.В. - Можна сміливо сказати, що дуже і дуже позитивно. У Вінниці ми виконали багато крутих проєктів. Одна з них, ну просто «на п'ять з плюсом» - встановили дуже якісний і дуже красивий інвалідний підіймач у Вінницькій облраді.
Крім того, є показова робота, якою пишаюся - установка ліфта в готелі «Савой».
Нами були встановлені високоякісні ліфти болгарської фірми «Технос» у багатьох торгово-розважальних центрах Вінниці, наприклад в таких як «Магіцентр», «Sky Park». Всього було встановлено 50 одиниць таких гідравлічних ліфтів. Всі вони зараз у нас на обслуговуванні.
А ще ми можемо пишатися тим, що практично кожен торгово-розважальний і офісний центр Вінниці обладнані ескалаторами нашої установки.

Р. - Яке Ваше головне досягнення в житті?

А.В. - У мене ще немає таких досягнень. Все попереду.

Р. - До чого Ви прагнете?

А.В. - Заряджений на вітчизняне виробництво ліфтів. В Україні є виробники ліфтів, але жоден з них чисто фізично не може видати таку якість, як Туреччина чи Китай. Я патріот своєї країни, думаю - саме час витягати її з дна.

Інтерв'ю з директором «Хас Ліфт Україна», Олексієм Владиславовичем Нижник
4.1/5
28
Коментарі (0)

Схожі статті